Veverčáci – 1. třída

PROVOZ MŠ V DOBĚ LETNÍCH PRÁZDNIN

V době letních prázdnin je provoz MŠ pouze pro předem přihlášené děti. Školné na prázdniny je nutné uhradit do 30.6.2022...

Naše třída se jmenuje „VEVERČÁCI“. Průvodcem na cestě ekologickou výchovou se v této třídě stala „Veverka Čiperka“, která zdobí budovu třídy mateřské školky.

Ve třídě je 25 dětí ve věku od 3 roků do 6 let. Vzdělávací program je proto připraven podle věkových kategorií.

Tuto třídu navštěvuje:

· 7     dětí 3- 4 roky

· 10    dětí 4-5 let

·  8    dětí 5-6 let

Třída je zaměřena na hudební a hudebně pohybové činnosti, které se prolínají všemi integrovanými bloky. Hrou na klavír a kytaru podněcujeme děti k aktivnímu přístupu k hudbě. Využíváme nejen jejich hlasového fondu, ale i hry na dětské hudební nástroje, hudebně pohybové hry, zhudebněné pohádky, dětské muzikály, práci s klasickou hudbou atd. Několikrát do roka vystupujeme na akcích města (rozsvěcení vánočního stromu, vystoupení pro seniory). Hudbu zařazujeme i pře spaním formou zpívanou nebo poslechovou.

V průběhu dne nabízíme činnosti, které jsou volené se zřetelem na individuální potřeby dětí. Jedná se o činnosti spontánní (volně volitelné), které se prolínají s činnostmi řízenými paní učitelkou. Důraz klademe na aktivitu dětí, jejich nápady, připomínky. Činnosti probíhají v tzv.“koutcích“ zaměřených na jednotlivé dovednosti dětí. Samozřejmě hlavní část dne tvoří „hra“, která je buď individuální nebo skupinová. Dvakrát týdně probíhá pro děti s vadami řeči tzv. logopedická chvilka, kterou vede vyškolený logopedický preventista.

Snadná dostupnost přírody umožňuje dětem pravidelné vycházky nejen do lesa, ale i do nejbližšího okolí. Spolu s dětmi poznáváme i vzdálenější místa (Bukovany, Chrást n./S., Zbořený Kostelec…). Obce se nacházejí nedaleko MŠ a vedou k nim stezky pro chodce nebo turistické cesty lesem. Děti se tak seznamují se svým okolím, s přírodními materiály, s volně žijícími živočichy, rostlinami, stromy… Zaměřujeme se i na třídění odpadů, sběr odpadků v nejbližším okolí.

Třídu obklopuje ekologická zahrada. Všechny zahradní prvky jsou vyrobeny z přírodních materiálů, podněcujících k tvořivosti, představivosti a fantazii.

Polední odpočinek realizujeme individuálně s ohledem na potřeby dětí. Po krátkém odpočinku na matraci spojeným s poslechem pohádky, příběhu a následně relaxační hudby, jsou předškolákům, kteří neusnou nabídnuty klidové aktivity (méně hlučné hry, tvoření, kreslení, grafomotorické listy, příprava na školu…).

Naším cílem je, aby děti chodily do školky i ze školky s úsměvem, radostí a s každodenním očekáváním něčeho nového, zajímavého, inspirujícího. Doufáme, že ve spolupráci s vámi, rodiči, se nám to podaří. Není nic hezčího než dětský úsměv.

16.9.2021 v 15:30 hod. TŘÍDNÍ SCHŮZKA  – informace k novému školnímu roku