Veverčáci – 1. třída

Pozvánka na přednášku

Město Týnec nad Sázavou Vás zve na přednášku: NÁHLED DO DĚTSKÉ PSYCHOLOGIE II.

Třída Veverčáci je součástí komplexu sedmi tříd MŠ v Týnci n./S. Zapsáno je v ní 23 dětí.

Naše práce vychází z RVP ( možno poskytnutí k nahlédnutí u paní učitelek), ŠVP ( vyvěšeno v šatně na nástěnce) a TVP ( opět u paní učitelek).

Třída je zaměřena na hudební a hudebně pohybové činnosti, které se prolínají všemi integrovanými bloky. Hrou na klavír a kytaru podněcujeme děti k aktivnímu přístupu k hudbě. Využíváme nejen jejich hlasového fondu, ale i hry na dětské hudební nástroje, hudebně pohybové hry, zhudebněné pohádky, dětské muzikály, práci s klasickou hudbou atd. Několikrát do roka vystupujeme na akcích města (rozsvěcení vánočního stromu, vystoupení pro seniory). Hudbu zařazujeme i před spaním formou zpívanou nebo poslechovou.

V průběhu dne nabízíme činnosti, které jsou volené se zřetelem na individuální potřeby dětí. Jedná se o činnosti spontánní (volně volitelné), které se prolínají s činnostmi řízenými paní učitelkou. Důraz klademe na aktivitu dětí, jejich nápady, připomínky. Činnosti probíhají v tzv.“koutcích“ zaměřených na jednotlivé dovednosti dětí. Samozřejmě hlavní část dne tvoří „hra“, která je buď individuální nebo skupinová.

Snadná dostupnost přírody umožňuje dětem pravidelné vycházky nejen do lesa, ale i do nejbližšího okolí. Spolu s dětmi poznáváme i vzdálenější místa (Bukovany, Chrást n./S., Zbořený Kostelec…). Obce se nacházejí nedaleko MŠ a vedou k nim stezky pro chodce nebo turistické cesty lesem. Děti se tak seznamují se svým okolím, s přírodními materiály, s volně žijícími živočichy, rostlinami, stromy… Zaměřujeme se i na třídění odpadů, sběr odpadků v nejbližším okolí.

Třídu obklopuje ekologická zahrada. Všechny zahradní prvky jsou vyrobeny z přírodních materiálů podněcujících k tvořivosti, představivosti a fantazii.

Polední odpočinek realizujeme individuálně s ohledem na potřeby dětí. Po krátkém odpočinku na matraci spojeným s poslechem pohádky, příběhu a následně relaxační hudby, jsou dětem, které neusnou nabídnuty klidové aktivity (méně hlučné hry, tvoření, kreslení, grafomotorické listy, příprava na školu…).

Naším cílem je, aby děti chodily do školky i ze školky s úsměvem, radostí a s každodenním očekáváním něčeho nového, zajímavého, inspirujícího. Doufáme, že ve spolupráci s vámi, rodiči, se nám to podaří. Není nic hezčího než dětský úsměv.