Motýlci – 6. třída
Třídní schůzky v MŠ

Vážení rodiče, ve dnech 15.9. a 16.9.2021 proběhnou ve třídách schůzky s rodiči. Přesné informace o konkrétním dni a čase...

Ve třídě „MOTÝLCI“ je zapsáno 25 dětí ve věku 3-6 let.

Třída se nachází v novém pavilonu, který byl otevřen ve školním roce 2011/2012. Třída je prostorná, v přední části jsou stolečky pro praktické a výtvarné činnosti a zároveň využívány pro stolování. Zadní část s kobercem slouží jako hrací plocha a prostor k odpočinku. Třída je vybavena dostatečným počtem hraček, které mají děti volně k dispozici, máme zde též didaktické pomůcky, rytmické hudební nástroje, piano a pomůcky k tvořivým činnostem (pastelky, lepidla, nůžky, raznice, plastelínu, …).

Ve své výchovné činnosti vycházíme ze ŠVP, který si rozpracováváme do týdenních plánů činnosti, které jsou vyvěšené v šatně, aby rodiče měli přehled, co se ve třídě dělá. Hlavním naším cílem je vytvořit fungující dětský kolektiv, kamarádskou a klidnou atmosféru. Ve třídě se zaměřujeme na hudebně-pohybovou činnost, sportovní aktivity a literárně-dramatickou činnost. To vše kladně přispívá k jazykové vybavenosti dětí. Budeme též děti připravovat na vstup do ZŠ formou předškolních grafických listů, kde se rozvíjí grafomotorické schopnosti, jazykový rozvoj a matematická představivost. Chodíme s dětmi na delší vycházky do přírody, výlety a využíváme zahradu u naší třídy.

25.2.2020      Karneval – program s animátorem pro všechny třídy

18.2.2020      Ekoprogram – „Človíček x zvířátko? Rozdíl poznáš za krátko!“ – 1.tř., 6.tř.

19.2.2020      Ekoprogram – „Človíček x zvířátko? Rozdíl poznáš za krátko!“ – 2.tř., 4.tř.

20.2.2020      Ekoprogram – „Človíček x zvířátko? Rozdíl poznáš za krátko!“ – 3.tř., 7.tř.

21.2.2020      Ekoprogram – „Človíček x zvířátko? Rozdíl poznáš za krátko!“ – Chrást, 5.tř.

3.3.2020        Divadlo v MŠ – „Rozmarná putování“

10.3.2020      Projekt Zdraví dětem – „Jak se Zdravík kamarádil s Jedlíkem“ – 1., 2. tř.

17.3.2020      Projekt Zdraví dětem – „Jak se Zdravík kamarádil s Jedlíkem“ – 3., 4. tř.

19.3.2020     Projekt Zdraví dětem – „Jak se Zdravík kamarádil s Jedlíkem“ – 6., 7. tř.

24.3.2020     Projekt Zdraví dětem – „Jak se Zdravík kamarádil s Jedlíkem“ – 5.tř., MŠ Chrást

3.4.2020        Velikonoční divadlo v MŠ – „Zajíčku, slepičko, čípak je to vajíčko?“

Červen –       Mobilní planetárium – termín upřesníme

Slavnostní rozloučení s předškoláky – zábavný program pro děti, které odcházejí do školy, stužkování předškoláků – termín upřesníme