Vážení rodiče,

ve 3. a 7.třídě je potvrzen pozitivní test na Covid-19. Pokud Vaše dítě dochází do jedné z těchto tříd a bylo přítomno dne  16.10.2020  v MŠ , přišlo do kontaktu s osobou pozitivně testovanou na onemocněníCOVID-19. Poslední možný kontakt byl tedy 16.10.2020.

Na Vaše dítě se díky této skutečnosti vztahuje karanténa. Dle pravidel platných od 25.09. 2020 bude trvat 10 dní od doby posledního kontaktu s nemocnou osobou, tj. do 26.10.2020.  Do Výše uvedeného data  je třeba, aby se Vaše dítě zdrželo jakéhokoli kontaktu s dalšími osobami a nenavštěvovalo školské zařízení, zároveň se snažte i o izolaci v rámci rodiny. Karanténní opatření se vztahují pouze na Vašeho potomka.

Pokud vaše dítě v posledních třech měsících onemocnění Covid-19 prodělalo, má po dobu 90 dní od prodělaného onemocnění protilátky proti tomuto onemocnění a nařízená karanténa se na něj tudíž nevtahuje.

Konkrétní praktické informace o karanténě/izolaci najdete na  http://khsstc.cz/dokumenty/prakticke-informace—co-nasleduje-jste-li-pozitivni–nebo-kontakt-pozitivniho-pacienta-5834_5834_161_1.html

U osob v karanténě je nutné provést v rozmezí mezi 5. až 7. dnem od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou test, nejpozději však do 10. dne.

V případě negativního výsledku testu a absence klinických příznaků onemocnění Covid-19 karanténní opatření po 10 dnech končí.

Pouze ve výjimečných případech, pokud se nepodaří provést test v průběhu 10 dnů od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou, se karanténa u osob bez příznaků ukončí bez provedení testu za 14 dnů od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou.

Vyberte si jakékoli odběrové místo, seznam odběrových míst je na stránkách www.mzcr.cz a objednejte se.

Telefon na odběrové místo do Benešova je 601 563 598 nebo je již v provozu on-line objednávkový systém.

Zkontaktujte, prosím ošetřujícího lékaře Vašeho dítěte, který Vám vystaví elektronickou žádanku na provedení testu a eventuálně i doklad o ošetřování dítěte.

Eva Toušová